O mnie

Cześć! Nazywam się Łukasz, a technologie web to moja pasja, która narodziła się jeszcze w wieku nastoletnim. Choć początkowo traktowana jako sposób spędzania wolnego czasu i forma samorozwoju, już w liceum okazała się również źródłem pierwszego zarobku. To właśnie wtedy rozpocząłem swoją pracę jako freelancer, kontynuując ją przez cały okres studiów, co pozwoliło mi stale doskonalić swoją wiedzę i warsztat programistyczny, a także weryfikować je w praktyce.

W 2012, tuż po ukończeniu studiów informatycznych, rozpocząłem pełnoetatową pracę jako programista. Moim pierwszym dużym wyzwaniem zawodowym była budowa i utrzymanie dedykowanego systemu CRM dla jednej z dużych instytucji finansowych w Polsce. Technologie, jakie wówczas wykorzystywałem to głównie PHP, JavaScript i PostgreSQL. Był to kompleksowy projekt, który pozwolił mi nie tylko rozwinąć się jako developer, ale sprawił także, że zyskałem zupełnie nową perspektywę na proces tworzenia software’u w dużej organizacji. Dzięki temu programowanie postrzegam nie tylko przez pryzmat rozwiązania samego problemu, ale przede wszystkim tego, w jaki sposób ten problem został rozwiązany.

Doświadczenia zdobyte dzięki pracy w tak dużym projekcie informatycznym obudziły we mnie dodatkowe zainteresowanie: zarządzanie projektami. Jako osoba głodna nowych wyzwań i stale poszerzająca własne kwalifikacje i horyzonty, w 2014 ukończyłem studia podyplomowe z Zarządzania Projektami IT, a w 2017 roku zdobyłem również certyfikat AgilePM. Mimo, że project management nie leży w kręgu moich bezpośrednich obowiązków zawodowych, to jest to temat, którym interesuję się na co dzień. Uwierzcie, wiedza ta naprawdę przydaje się w codziennej pracy, dając solidne podstawy do efektywnej współpracy z innymi, wdrażania nowych pracowników do zespołu czy chociażby organizacji własnych zadań.

O blogu

Blog ten to wypadkowa moich doświadczeń i problemów, z którymi zmierzyłem się (bądź wciąż mierzę się 😉 ) podczas codziennej pracy. Staram się, aby publikowane artykuły były zróżnicowane pod kątem tematyki oraz zaawansowania, licząc jednocześnie, że staną się one dla Ciebie inspiracją i zachęcą do bliższego poznania poruszanego tematu. Dziękuję Ci za to, że poświęciłeś/aś swój czas na znalezienie się na moim blogu. Mam również nadzieję, że to nie Twoja ostatnia wizyta tutaj.

Kontakt

    Podaj wynik działania, aby wysłać formularz: ÷ 2 = 1